image
image

Kayseri Disleksi Eğitimi

image

Kayseri Disleksi Eğitimi

image

KAYSERİ DİSLEKSİ EĞİTİMİ

      ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ/DİSLEKSİ NEDİR?

 • Okuma, yazma, matematik gibi akademik becerilerde görülen gelişimsel bir güçlüktür. Kimi zaman bireyde motor becerilerde de güçlükler görülür. Disleksi bir zeka geriliği değildir. Disleksili bireyler normal ya da normal üstü zekaya sahiptirler.

DİSLEKSİ ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ NEDEN OLUR?

 • Tam ve net olarak bir neden söyleyebilmek güçtür. Uzmanlar disleksi konusunda birçok görüş belirtse de disleksi nedeni tam olarak ortaya konmamıştır. Ebeveynler için tavsiyemiz nedenlerle ilgilenmeleri değil dislekside neler yapabilirim ve disleksi eğitimine nasıl ve nereden başlarım ile ilgilenmeleridir.

DİSLEKSİ BELİRTİLERİ NELERDİR? DİSLEKSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

 • Özellikle okul öncesi dönem ve 1. Sınıfta belirtilerin fark edilmeye başlandığı disleksinin yoğun belirtilerinden bazıları şunlardır;
 • Eğitsel, akademik performansta düşüklük
 • Derslere karşı ilgisizlik, okula gitmek istememe
 • Dağınıklık, düzensizlik, unutkanlık
 • Harfleri öğrenmede, algılamada güçlük
 • Okumayı öğrenmede güçlük, gecikme,
 • Bazı harf ve sayıları ters yazma, ters okuma, bazı harfleri sık sık karıştırma
 • Bozuk yazı ve düzensiz kağıt kullanımı …

DİSLEKSİDE ERKEN TANI / DİSLEKSİ ERKEN MÜDAHALE

 • Çocuklar çoğu zaman yaşadıkları güçlükler ile ilgili çevrelerine göz kırparlar, tüm bunları gözlemleyip, fark edip vakit kaybetmeden uzmana danışmak çok önemlidir. Dislekside erken tanı ve dislekside erken eğitim  bireyin ilerlemesini hızlandıracak ve birçok olumsuz durum henüz yaşanmadan engellenecektir. Kayseri disleksi testleri ve değerlendirmelerinde merkezimiz sahip olduğu birçok değerlendirme modülü, bilimsel testleri ve nitelikli uzman kadrosu ile ileri düzey ve profesyonel hizmet vermektedir.

KAYSERİ DİSLEKSİ TESTİ / KAYSERİ DİSLEKSİ DEĞERLENDİRMELERİ

 • Dislekside yapılacak testler tek değerlendirmeden oluşmamalıdır. Disleksi testleri ve disleksi değerlendirmeleri sadece bilim referans alınarak disleksi uzmanları tarafından yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki disleksi eğitimi de disleksi testleri de uzmanlık ister.

KAYSERİ DİSLEKSİ EĞİTİMİ / DİSLEKSİ EĞİTİMİ

 • Disleksi de tanı sonrası eğitsel destek ve rehberlik süreci çok önemlidir. Vakit kaybetmeden uzmanlar eşliğinde disleksi eğitimine başlanmalıdır. Merkezimiz bilime dayalı yapılandırılmış disleksi programları, nitelikli uzman kadrosu ve yetkilisi olduğu birçok eğitim ve değerlendirme modülleri ile kayseri disleksi alanında profesyonel hizmet vermektedir.

DİSLEKSİ UZMANI KİMDİR? KAYSERİ DİSLEKSİ UZMANLARI

 • Alanımızda disleksi uzmanı diye bir unvan yoktur. Konu öğrenme güçlüğü, disleksi ise bunun eğitimini özel eğitim öğretmeni/ özel eğitim uzmanı ya da disleksi alanında eğitim almış psikolog, psikolojik danışman meslektaşlarımız verebilir. Merkezimizde verilen disleksi eğitimlerinde, diğer alanlarda olduğu gibi sadece alanında uzman kişiler tarafından hizmet verilmekte ve tüm özel eğitim süreçleri, disleksi programları, özel eğitim uzmanı tarafından takip edilmektedir.

Ücretsiz Ön Görüşme ve Randevu için Tıklayınız

QTAGS; Kayseri Disleksi I Kayseri Disleksi Uzmanı I Kayseri Disleksi Eğitimi I Kayseri Disleksi Eğitimi

Aba Klinik, Kayseri'de çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik geniş bir yelpazede hizmet sunan saygın bir klinik merkezidir. Deneyimli uzman kadrosu, modern altyapısı ve çeşitli hizmet yelpazesi ile Aba Klinik, danışanlarına yüksek kalitede hizmet sunma potansiyeline sahiptir.

Aba Klinik, Kayseri'de 2021 yılından beri faaliyet gösteren ve çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik psikoloji, özel eğitim, pedagog ve diyetisyen alanlarında hizmet veren bir klinik merkezdir. Geniş bir yelpazede uzmanlardan oluşan bir kadroya sahip olan klinik, danışanlarına en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Kayseri Psikolog Hizmetler

Aba Klinik'in sunduğu hizmetler şunlardır:

Kayseri'de Psikolog Hizmetleri: Ruh Sağlığınız İçin Güvenilir Adresler

Kayseri, son yıllarda gelişen ve büyüyen bir şehir olmakla birlikte, bu gelişmenin beraberinde getirdiği bazı zorluklar da beraberinde gelmektedir. Yoğun iş temposu, ailevi problemler, kaygı ve stres gibi birçok faktör, Kayseri'de yaşayan bireylerin ruh sağlığını olumsuz etkileyebilmektedir. Bu gibi durumlarda, bir psikologdan destek almak ruhsal dengeyi korumak ve yaşam kalitesini artırmak için oldukça önemlidir.

Kayseri'de, farklı alanlarda uzmanlaşmış ve çeşitli terapi yöntemlerini uygulayan birçok psikolog bulunmaktadır. Bu psikologlar, çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik bireysel ve grup terapileri, aile terapileri, çift terapileri, psikoterapi ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Psikologa gitmenin birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

Kayseri'de psikolog seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

Unutmayın, ruh sağlığınız en az beden sağlığınız kadar önemlidir. Ruhsal bir probleminiz olduğunu düşünüyorsanız, bir psikologdan destek almaktan çekinmeyin.

Uzman Kadromuz

Aba Klinik'te çalışan tüm uzmanlar, kendi alanlarında deneyimli ve eğitimlidir. Klinik, sürekli olarak güncel araştırmaları takip ederek hizmetlerini geliştirmeye devam etmektedir.

Blog

Aba Klinik'in bir de blog sayfası bulunmaktadır. Bu blog sayfasında, otizm, disleksi, öğrenme güçlüğü, oyun terapisi, psikoterapi gibi konularda uzmanlar tarafından yazılmış makalelere ve araştırmalara ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Aba Klinik'e aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden ulaşabilirsiniz:

0505 575 28 05